O klubu KCHF ČR

Klub chovatelů foxteriérů ČR, z.s. (KCHF ČR) je jedním z nejstarších klubů v České republice. Byl založen již v roce 1928 a sdružuje nejen chovatele a majitele, ale i všechny příznivce plemen foxteriér drsnosrstý a foxteriér hladkosrstý. Je zároveň jediným chovatelským klubem v ČR pro tato dvě plemena, jehož prostřednictvím lze realizovat chov foxteriérů s průkazem původu FCI. KCHF ČR je díky členství v Českomoravské kynologické jednotě, z.s. (ČMKJ), která foxteriérům vede plemennou knihu, členem střešní kynologické organizace Českomoravské kynologické unie, z.s. (ČMKU). Tato organizace zastupuje Českou republiku v Mezinárodní kynologické federaci FCI. Klub chovatelů foxteriérů ČR je dobrovolným zájmovým spolkem, postaveným na zodpovědnosti chovatele, jenž si zodpovídá za svůj chov a výběr rodičovského páru; klub je pro chovatele především servisní organizací.

Klub vydává 3x ročně Zpravodaj, přinášející informace o výsledcích zkoušek a výstav, seznamy vrhů či chovných psů a další odborné i laické články, týkající se našich plemen. Klub rovněž pořádá klubové výstavy a zkoušky. Každý rok probíhá soutěž TOP foxteriér práce, sportu a krásy a úspěšní vůdci foxteriérů na zkouškách mohou získávat „vůdcovské odznaky“. KCHF ČR je otevřenou organizací, která se snaží svým členům a zájemcům o uvedená plemena zprostředkovávat aktuální informace z kynologického světa. Zároveň udržuje dlouholetou tradici kvalitního chovu obou teriérských plemen. V neposlední řadě je také v neustálém kontaktu s chovatelskými kluby i jednotlivými chovateli v zahraničí.