Klubové podzimní zkoušky foxteriérů.

 

10.5. 2009 proběhly PZ na Sokolovsku v honitbě MS Lomy Chodov. Přihlášených bylo 5 jedinců a jak to již bývá před zkouškami zejména u fen,které mají před háráním,tak i v tomto případě se stalo,že i fenka FXD pana Švandy z Velké Bíteše se rozhárala.Avšak p. Švandovi toto nezabránilo,aby se nepřijel podívat a podílel se aktivně na dokumentaci průběhu zkoušek.

Do plné pracovní skupiny byli doplněni 2 NK.

Po nástupu a rozlosování jsme odjeli do nádherných partií této honitby.Jako první na slídění začala FXH Fanny s vůdcem Andreasem Luthem ze SRN.Fena nás ohromila excelentním slíděním,které jsem již u foxla dlouho neviděl a ani u ostatních terierů. Nebyl vydán snad ani jeden povel k pobídnutí.Bylo to něco nádherného a dlouho na to budeme vzpomínat.Další podobné slídění předvedl FXH Uri Steinbach terry avšak již s nějakým tím povelem.Oba tito foxlíci našli zaječí zvěř a prokázali hlasitosti.Přešli jsme na technické disciplíny a co se nestalo,naše favoritka Fanny načala bažanta a vypadla s nulou. Upřímně řečeno mrzelo nás to všechny,kteří jsme viděli skvělý nástup této feny.V tento okamžik byl favoritem Uri v držení paní Diany Lösel též ze SRN.Po zvládnutí odhozené a vleček se lámal chléb na vodě.Jezero,které má jméno Bílá Voda,dělá čest svému jménu neboť skutečně voda je zde úžasně čistá a průzračná.Po odzkoušení většiny psů jako poslední nastupoval Uri a bohužel v časovém limitu nezvládl disciplínu,obdržel nulu a spadl do III. ceny.Ve hře o I. ceny zůstávali Urex a Qart oba ze stanice Steinbach terry,kteří podávali sice průměrné,ale vyrovnané výkony,a tak konečné pořadí dopadlo následovně:

 

1. místo  Urex Steinbach terry      201 b.  I.c. Klubový vítěz,CACT.CT

    vůdce  Hemr Luboš

2.místo   Qart Steinbach terry       193 b.  I. c.   res.CACT

    vůdce  Papež Bohuslav

3. místo  Uri Steinbach terry         197 b.  III. c.

    vůdce  Diana Lösel

 

 

PZ byly zakončeny slavnostním předáním cen od fy Pro Plan a nezbytné poháry.Též při této příležitosti byl předán vůdcovský odznak III.stupně paní Dianě Lösel.

Poučením pro všechny byla výměna informací z výcviku a jejich metody.Němci cvičí slídění na divokých králících a skutečně to byl markantní rozdíl ve výkonu.

    Celý víkend proběhl v duchu lovecké kynologie,neboť 9.5. proběhly zkoušky vloh malých plemen a pro nás potěšitelná skutečnost je,že z 22 psů,účast foxteriérů byla v počtu 8 FXH. Kromě toho,že proběhly PZ malých tak souběžně běžely PZ ohařů v počtu 13 jedinců.

    Samozřejmě ,že nemohu opomenout ani výkony rozhodčích,kteří posuzovali velice korektně a svým vystupováním vůči nám vůdcům přispěli k pohodové náladě a tak i známky nižších hodnot byly přijaty v pohodě.Svým chováním přispěli k družnosti celé pracovní skupiny.A za toto jim chci ještě jednou poděkovat a byli to páni Martin Petráň a Jan Neubauer z Příbrami a vrchnímu panu Františku Bejčkovi.

 

         Loučí a těší se na další společná setkání Váš výcvikář Bohuslav Papež.