Dnešní datum: 22. 07. 2019     | Hlavní stránka | Stáhněte si! | Odkazy | Rozšířené vyhledávání       
ORGANIZACE
KONTAKTY
ČLENSTVÍ A POPLATKY
ČLENSKÁ ZÁKLADNA
STANDARD
ZPRAVODAJ KCHF
ŘÁDY A PŘEDPISY
KALENDÁŘ AKCÍ
PŘEČTĚTE SI
KŘIŽOVKY

CHOVATELSTVÍ
CHOV. STANICE
DATABÁZE
KRYCÍ PSI
CHOVNÉ FENY
PLEMENNÁ KNIHA od r. 2009
PLEMENNÁ KNIHA do r. 2009

VÝSTAVY
VÝSLEDKY VÝSTAV
SEZNAM ŠAMPIONŮ
TOP foxterier krásy
Úprava srsti foxteriéra

VÝCVIK
L0VECKÉ ZKOUŠKY
ŠAMPIONI PRÁCE
TOP foxterier výkon
ČLÁNKY K TÉMATU
AGILITY
TOP foxterier sport
OSTATNÍ AKTIVITY
Dovolená s foxteriérem

INZERCE
Seznam inzerátů
Vložení inzerátu

FOTOGALERIE

Galerie
Přidat obrázek
Videogalerie

Kniha návštěv

Všestrané zkoušky - Milikovice - 24.–25.9.2011
Vydáno dne 30. 09. 2011 (3510 přečtení)

Memoriál dr. Františka Stehlíka

 

Memorial dr. Františka Stehlíka

Foxteriér reprezentoval skvěle

Letošní sedmý ročník Memoriálu Františka Stehlíka probíhal 24. – 25. září 2011 v honitbě MS Milikovice-Kosov, ležící jen kousek od Českých Budějovic. MFS je jedna z nejnáročnějších soutěží pro teriéry u nás, probíhá podle všestranných zkoušek plus navíc bodovaného vytažení lišky z pětimetrové nory. Pořadatelskou zátěž nese většinou Klub chovatelů jagdteriérů s tím, že soutěž je otevřená i pro ostatní pracovní teriéry, takže se náš klub při účasti foxteriérů stává spolupořadatelem. Na této soutěži je zadáván CACIT a pro jednotlivá plemena pak i CACT.

Osobně musím říct, že jsem se na MFS velmi těšila, vždyť na něm po dlouhé době měli běžet dokonce 4 foxteriéři. Posunutí původního termínu o týden, ovšem zamíchalo nejen s počtem foxteriérů na vlastní soutěži (z původních 4 zbyl jen jeden), ale i s mým programem, protože v sobotu jsem byla pozvaná posuzovat mezinárodní výstavu v rakouském Tullnu, na memoriál jsem se proto mohla dostavit až v neděli. To už bylo pole účastníků z poloviny prořídlé a k posouzení zbývala jen část lesních prací, konkrétně nahánění, následování, barva a vytažení lišky z nory. Tato část mě obzvlášť zajímala, protože na ročnících, kde jsem sama vedla, tato práce ještě nebyla, a tak jsem byla zvědavá na její provádění, navíc je to jedna z disciplin v nově připravované soutěži Evropského poháru teriérů

Jak jsem napsala, účastníci v neděli již byli lehce „prořídlí“, ale nejdůležitější bylo, že jediný zastoupený foxteriér Asparagus Vives Bohemia zvaný Gus, vedený panem Jaroslavem Zadražilem, byl stále ve hře a navíc si nevedl vůbec špatně. Ze třech psů mě pouze on a slovenský jagdteriér známky na první cenu, a tak jsem za oba doufala, že se jim ty poslední discipliny podaří zvládnout a neklopýtnout.

Dle mého předvedl Gus ve zbývajících disciplínách, jenž jsem měla možnost vidět, přesvědčivý výkon bez sebemenšího zaváhání a po právu při závěrečném vyhodnocení obdržel ohodnocení za nejlepší práci v lese.

Letošní ročník se nesl ve znamení velmi příjemného slunečného podzimního počasí, malebného jihočeského prostředí a především za velmi přátelské atmosféry všech přítomných, kdy pošťuchování minoritního bílého foxteriéra ze strany černé majority bylo jen projevem radosti, že mezi jagdteriéry zavítala konkurence, a to nečekaně schopná od jiných plemen.

Nezbývá, než ještě jednou poblahopřát pan Janu Zadražilovi za výborný výkon, kdy druhé místo a Res.CACIT patří k doposud asi nejúspěšnějším výsledkům foxteriérů na této soutěži.

Můžeme si jen přát, aby osmý ročník, který se bude konat v roce 2013 (memoriál je pořádán jednou za dva roky) měl alespoň jednoho stejně dobrého zástupce za naše plemena.

 

Iveta Nováková

předsedkyně KCHF ČR

 

Předsedkyně předává pohár KCHF pro „nejlepšího foxteriéra“

Memoriál dr. Františka Stehlíka pohledem vůdce

Letošní, již sedmý ročník memoriálu uspořádal Klub jagdteriérů v Čechách ve spolupráci s OMS České Budějovice při příležitosti 20. výročí založení klubu. Memoriál pořádaný dle VZ+ vytažení mrtvé lišky z nory se konal letos 24. až 25. září v honitbě Milíkovice-Kosov.

Když mi koncem července zavolal výcvikář klubu B. Papež s tím, že má na tuto akci přislíbenou účast tří foxů a potřebuje čtvrtého do družstva, odmítl jsem, protože bych musel „oprašovat“ aporty a navíc jsem chtěl začít s přípravou na BZH. To však pro něj nebyly žádné argumenty, a tak jsem se po několika dlouhých telefonátech  nechal „dokopat“ k účasti.

Překvapení se konalo hned v sobotu ráno, kdy mě prezident Klubu JGDT v Čechách, p. Soukup, přivítal informací o zrušené účasti přihlášených foxů. Tuto komplikaci však vyřešil způsobem sobě vlastním, a to tak, že na zkoušky přihlásil svoji fenku bez jakékoliv přípravy, rovnou „od boudy“. Tak mohla vzniknout alespoň jedna skupina složená z pěti JGT a jednoho FXH.

Po slavnostním zahájení jsem si vylosoval č.1 a šlo se na slídění. Můj Asparagus Vives Bohemia (zvaný Gus)předvedl dobrou práci, pouze jsem zprvu litoval, že nepřišel na zajíce a nepředvedl čtyřkovou hlasitost a stopu živé zvěře. Za srnčím to bylo pouze za 3. Teprve později jsem si uvědomil, že v těsné blízkosti frekventované silnice by to za zajícem také mohlo být 4 „in memoriam“. Náročnost vody potvrdila skutečnost, že zde skončili dva psi. Gus šel na vodě slušně, rozhodčí mu vytknuli pouze slabší systematičnost a vynechání kusu rákosí, kdy pes již na dálku navětřil kachnu a šel rovnou pro ni. Takže za 3, ale rozhodčí ocenili vynikající nos. Následovala dohledávka pernaté, rozhodčí přísně dbali na to, aby nejen psi, ale hlavně vůdci neviděli, kam zvěř padá. Na to doplatil další pes a vypadl. Gusík opět prokázal výborný nos a nezaváhal. Vlečky, vodění na řemeni a odložení absolvovali zbylí „tři mušketýři“ bez problémů. Pouze při volném odložení mi zatrnulo, když kolem Gusína v necelých 20 metrech probíhal kus srnčí zvěře. Naštěstí mi rozhodčí oznámil, že „pes jen udiveně zíral“.

V neděli jsem se již necítil jako úplný sirotek, protože se objevila spřízněná duše v podobě předsedkyně KCHF Ivety Novákové. Ta mi byla po celý den morální oporou a na závěr zkoušek předala za KCHF ceny pro úspěšné vůdce, včetně poháru pro nejlepšího foxteriéra.

Začali jsme naháněním (bohužel bez zvěře) za 3. Jak má vypadat nahánění předvedl pozdější vítěz memoriálu, reprezentant Slovenska. Ten po chvíli opustil lesík a přes louku sledoval stopu až zmizel v protilehlém lesním porostu. Když to sdělili jeho vůdci, sympatickému „horárovi“ Zdeno Froncovi, konstatoval se stoickým klidem: „Ani sa něrozlúčil…“. Po nějaké době se psík vrátil a pokračoval v nahánění v určeném prostoru. O tom, že vypracoval stopu pytlačícího kocoura až na dvůr, tam ho zadávil a na vyhrůžky majitelů odpověděl zadávením králíka v králíkárně, se vůdce dozvěděl až od rozčilených poškozených, které zklidnilo teprve 1000 Kč na ruku.

Ale zpět ke Gusovi, jeho následování bylo komentováno rozhodčími: „takto si to asi tvůrci ZŘ představovali“, barva po počátečním váhání spolehlivě. Vytažení mrtvé lišky z nory už byl jen bonus. Sečteno podtrženo: celkově druhé místo, I.cena, 340 bodů, Res.CACIT, CACT, nejlepší práce v lese, takže maximální spokojenost.

Celkový dojem: vynikající práce pořadatelů, překrásné prostředí, přísné, ale korektní posuzování, špičkové výkony psů, i když některým nepřálo zkouškové štěstí, velice přátelská atmosféra, hon na kachny pro všechny účastníky zkoušek. Škoda jen nepříliš početné korony, zde se mohl každý na vlastní oči přesvědčit, že jagoš není pouze neovladatelný zabiják a fox pokojový povaleč, ale při správném vedení jsou obě plemena lovecky všestranně upotřebitelná.

 

Jaroslav Zadražil

 

Následování bylo podle rozhodčích  za 4 s hvězdičkou

 

Ze zprávy vrchního rozhodčího ing. Bohumila Kováře.

Dne 24. a 25. září 2011 uspořádal Klub chovatelů jagdterierů v Čechách ve spolupráci s OMS České Budějovice „Memoriál dr. Františka Stehlíka (jako klubovou soutěž se zadáním titulu CACIT a Res.CACIT, CACT a Res.CACT ) v honitbě Milíkovice – Kosov. Zkoušky probíhaly po oba dva dny za velmi slunečného počasí v dobře zazvěřené honitbě, vhodné pro tento druh zkoušek.

Chování vůdců bylo po oba dva dny „sportovní“, v duchu tradic naší české kynologie. Organizace zkoušek za přispění členů KCHJgdtČ a kynologické komise OMS České Budějovice byla na velmi vysoké úrovni a vše proběhlo bez sebemenších závad. Jeden vůdce neobstál (práce na vodě 0), dva vůdci ze zkoušek odstoupily. Žádné protesty nebyly podány.

 

Nástup rozhodčí

ceny

Přehled výsledků Memoriálu dr. Františka Stehlíka 24. – 25. 9. 2011

 

Jméno, pohlaví,

Majitel

Počet

Klasifi -

Poznámka

plemeno psa

Vůdce

bodů

kace

ASPARAGUS

Vives Bohemia

Jaroslav Zadražil

340

obstál

Res. CACIT

Foxteriér hladkosrstý            (ČR)

Jaroslav Zadražil

CACT

KIM z Břežanských strání

Ladislav Krpeš

313

obstál

 

německý lovecký terier (ČR)

Ladislav Krpeš

III. cena

MARS z Vranína

MVDr.

Jan Bartoněk

-

-

Vůdce

německý lovecký terier (ČR)

MVDr.

Jan Bartoněk

odstoupil

TARZAN z Vranína

Miroslav Vyboštok

-

neobstál

Práce na

německý lovecký terier (ČR)

Miroslav Vyboštok

 Vodě - 0

ZEP Alimínium

Zdeno Fronc

351

obstál

CACIT

německý lovecký terier  (SK)

Zdeno Fronc

CACT

HEXA z Řezbova dvora

Josef Soukup

-

-

Vůdce

německý lovecký terier (ČR)

Josef Soukup

odstoupil

 

 

Úspěšný dosled

Na konci druhého dne

Vytažení lišky z nory

Slovenský vítěz

konec

 Související články:
Klubové ZVVZ a ZV (22.05.2019)
Klubové honičské zkoušky - Potštát - 9.-10.11.2018 (18.12.2018)
Klubové LZ a BZ - Kladno - 29.-30.9.2018 (09.10.2018)
Klubové ZN a BZ - Horní Jelení - 8.-9.9.2018 (23.09.2018)
Klubové barvářské zkoušky - Malovice - 4.8.2018 (08.08.2018)
Klubové zkoušky BZH a BZ - Bruntál - 26.-27.5.2018 (25.06.2018)
Klubové zkoušky vloh - Blažovice - 5.5.2018 (16.05.2018)
Klubové honičské zkoušky - Krásno - 18.-19.11.2017 (08.12.2017)
Klubové lesní zkoušky - Příbor - 28.9.2017 (06.10.2017)
Klubové zkoušky nováčků - Horní Jelení - 2.9.2017 (06.09.2017)
Klubové zkoušky ZVVZ - Blansko - 13.8.2017 (28.08.2017)
Klubové barvářské zkoušky - Malovice - 5.8.2017 (08.08.2017)
Klubové zkoušky vloh - Malovice - 16.4.2017 (25.04.2017)
Klubové honičské zkoušky - Blansko - 26.-27.11.2016 (17.12.2016)
Klubové ZVVZ a barvářské zkoušky - Zlín - 1.-2.10.2016 (10.10.2016)
Klubové zkoušky nováčků - Horní Jelení - 3.9.2016 (02.10.2016)
Klubové barvářské zkoušky - Horní Jelení - 4.9.2016 (27.09.2016)
Klubové barvářské zkoušky - Malovice - 6.8.2016 (09.08.2016)
Klubové zkoušky vloh - Blažovice - 7.5.2016 (01.06.2016)
Klubové zkoušky honičů - Sokolov - 7.-8.11.2015 (26.11.2015)
Klubové zkoušky vloh a podzimní zkoušky - Hostouň - 3.-4.10.2015 (22.10.2015)
Klubové zkoušky nováčků a barvářské zkoušky - Horní Jelení - 5.-6.9.2015 (27.09.2015)
Klubové barvářské zkoušky honičů a barvářské zkoušky - Dětřichov nad Bystřicí - 11.-12.7.2015 (09.08.2015)
Klubové zkoušky vloh - Blažejovice - 9.5.2015 (27.05.2015)
Klubové honičské zkoušky - Vojtíškov - 8.-9.11.2014 (24.11.2014)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Strakonice - 18.10.2014 (12.11.2014)
Klubové zkoušky nováčků a barvářské zkoušky - Horní Jelení - 13.-14.9.2014 (08.10.2014)
Klubové barvářské zkoušky honičů a lesní zkoušky - Zlín - 16.-17.8.2014 (26.08.2014)
Klubové barvářské zkoušky - Malovice - 9.8.2014 (12.08.2014)
Klubové zkoušky vloh - Blžovice - 3.5.2014 (10.05.2014)
Klubové zkoušky vloh a pozdzimní zkoušky - Hostouň u Prahy - 28.-29.9.2013 (28.10.2013)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Chelčice - 19.10.2013 (22.10.2013)
Pracovní test (Work Test) - Temelín - 13.9.2013 (27.09.2013)
Klubové barvářské zkoušky - Malovice - 10.8.2013 (15.08.2013)
Klubové lesní zkoušky - Šumperk - 2013 (30.07.2013)
MEDZINÁRODNÉ SKÚŠKY TERIÉROV V BRLOHÁRENÍ o tituly Klubový víťaz, CACIT, CACT, CCT, Víťaz Memoriálu F. Semana 2013 - 08.–09.6.2013 Turá Lúka (12.06.2013)
Klubové barvářské zkoušky - Horní Jelení - 12.5.2013 (07.06.2013)
Klubové zkoušky nováčků - Horní Jelení - 11.5.2013 (07.06.2013)
Klubové zkoušky vloh - Brno-venkov - 4.5.2013 (31.05.2013)
Klubové zkoušky honičů - Slezské Rudoltice - 24.-25.11.2012 (16.12.2012)
Klubové honičské zkoušky - Sokolov - 10.-11.11.2012 (15.11.2012)
Klubové lesní zkoušky a barvářské zkoušky - Sokolov - 22.-23.9.2012 (15.11.2012)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Zátor - 22.9.2012 (24.10.2012)
Klubové zkoušky nováčků a barvářské zkoušky - Horním Jelení - 8.–9.9.2012 (18.09.2012)
Klubové speciální zkouška z vodní práce - Sokolov - 4.8.2012 (17.08.2012)
Klubové barvářské zkoušky - Malovice - 12.8.2012 (15.08.2012)
Klubové lesní zkoušky - Malovice - 11.8.2012 (15.08.2012)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Hudlice - 7.7.2012 (31.07.2012)
Klubové zkoušky vloh - Razlová - 19.5.2012 (29.05.2012)
Klubové zkoušky vloh a podzimní zkoušky - Chodov - 5.5.2012 (12.05.2012)
Klubové honičské zkoušky – Slezské Rudoltice - 26.–27.11.2011 (26.01.2012)
Klubové zkoušky nováčků a barvářské zkoušky - Horní Jelení - 10.-.11.9.2011 (21.11.2011)
Klubové barvářské zkoušky - Třemešná - 29.10.2011 (09.11.2011)
Klubové honičské zkoušky - Sokolov - 5.-6.11.2011 (08.11.2011)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Radim - 24.9.2011 (01.11.2011)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Hudlice - 9.7.2011 (01.11.2011)
Klubové lesní zkoušky - Třemešná - 13.8.2011 (22.09.2011)
Klubové zkoušky vloh - Rázová na Bruntálsku - 21.5.2011 (27.06.2011)
Klubové zkoušky vloh a podzimní zkoušky - Sokolov - 7.-8.5.2011 (15.06.2011)
Klubové zkoušky vloh - Netolice - 17.4.2011 (15.06.2011)
Klubové honičské zkoušky - Slezské Rudoltice - 27.-28.11.2010 (19.03.2011)
Klubové honičské zkoušky - Sokolov - 6.-7.11.2010 (15.01.2011)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Radim - 25.9.2010 (15.01.2011)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Havlovice - 18.9.2010 (15.01.2011)
Klubové lesní zkoušky a barvářské zkoušky - Kroměříž - 11.-12.9.2010 (15.01.2011)
Klubové lesní zkoušky - Třemešná - 14.8.2010 (15.01.2011)
Klubové zkoušky nováčků a barvářské zkoušky - Horní Jelení - 4.-5.9.2010 (03.11.2010)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Hudlice - 17.7.2010 (14.08.2010)
Klubové zkoušky vloh - Bruntál - 15.5.2010 (15.06.2010)
Klubové zkoušky vloh a podzimní zkoušky - Sokolovsko - 8.-9.5.2010 (14.05.2010)
Klubové honičské zkoušky - Horní Slavkov - 7.-8.11.2009 (26.01.2010)
Klubové zkoušky nováčků a barvářské zkoušky - Horní Jelení - 5.-6.9.2009 (26.01.2010)
Klubové honičské zkoušky - Slezské Rudoltice - 28.-29.11.2009 (26.01.2010)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Radim - 26.9.2009 (26.01.2010)
Klubové lesní zkoušky - Třemešná - 15.8.2009 (26.01.2010)
Klubové speciální zkoušky z vodní práce - Dolní Rychnov - 8.8.2009 (26.01.2010)
Klubové barvářské zkoušky honičů - Těškov - 1.8.2009 (26.01.2010)
Klubové podzimní zkoušky - Sokolovsko - 10.5.2009 (22.01.2010)
VÝSLEDKY PRACOVNÍCH LOVECKÝCH ZKOUŠEK (12.01.2010)

( -sr- | Komentářů: 4 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek )

© KCHF ČR 2018