Dnešní datum: 24. 07. 2019     | Hlavní stránka | Stáhněte si! | Odkazy | Rozšířené vyhledávání       
ORGANIZACE
KONTAKTY
ČLENSTVÍ A POPLATKY
ČLENSKÁ ZÁKLADNA
STANDARD
ZPRAVODAJ KCHF
ŘÁDY A PŘEDPISY
KALENDÁŘ AKCÍ
PŘEČTĚTE SI
KŘIŽOVKY

CHOVATELSTVÍ
CHOV. STANICE
DATABÁZE
KRYCÍ PSI
CHOVNÉ FENY
PLEMENNÁ KNIHA od r. 2009
PLEMENNÁ KNIHA do r. 2009

VÝSTAVY
VÝSLEDKY VÝSTAV
SEZNAM ŠAMPIONŮ
TOP foxterier krásy
Úprava srsti foxteriéra

VÝCVIK
L0VECKÉ ZKOUŠKY
ŠAMPIONI PRÁCE
TOP foxterier výkon
ČLÁNKY K TÉMATU
AGILITY
TOP foxterier sport
OSTATNÍ AKTIVITY
Dovolená s foxteriérem

INZERCE
Seznam inzerátů
Vložení inzerátu

FOTOGALERIE

Galerie
Přidat obrázek
Videogalerie

Kniha návštěv

Dogfrisbee ve Wroclawi
Vydáno dne 15. 01. 2011 (2658 přečtení)

článek od sl. Evy Sáňkové

Dog Chow Disc Cup Wrolaw – Jak se závodí s foxteriérem v dogfrisbee

 

Jak se závodí v dogfrisbee s foxteriérem

Poslední víkend v květnu patřil, alespoň co se polského města Wroclaw týče, dogfrisbee. Polský dogfrisbee klub „Latajace psy“ má už víceletou tradici a jím pořádané závody se těší obrovské oblibě závodníků i obecenstva a tím pádem také sponzorů. Pro nás Čechy byla tedy místní závodní atmosféra něčím naprosto novým.

Zatímco na českých dogfrisbee závodech byste diváky spočítali pomalu na prstech jedné ruky, v Polsku se na tyto závody chodí lidi bavit, fandit, tleskat a povzbuzovat.  Zkrátka na nich stráví celý den třeba s rodinou nebo s přáteli. Je krásné pozorovat, jak si polská široká veřejnost navykla navštěvovat tyhle akce a nebojí se závodníky povzbudit. Když se pak v neděli po poledni strhl poměrně silný déšť, těsně před nástupem závěrečných freestylových sestav kategorie starters a open, trochu zklamaně jsme předpovídali, že teď, když má přijít zrovna to nejlepší, asi všichni odejdou. Proto pro nás bylo obrovským překvapením, když diváci vytáhli deštníky a stáli kolem závodního hřiště dál! Dál povzbuzovali a nenechali si nepříjemným počasím ani trochu otrávit náladu.

Pro obecenstvo, které čítá několik set lidí, je předvedení freestylové sestavy prostě radost. A tak si nikdo z nás nedělal kdovíjak velkou hlavu s tím, že se mu v závodění třeba moc nedaří. Vzali jsme si příklad z místního obecenstva a nechali se strhnout výbornou atmosférou. Povzbuzovali jsme jak české, tak polské týmy ze všech sil. A že rozhodně bylo čemu tleskat: úroveň polského dogfrisbee je nesmírně vysoká a pestrost plemen, která se na závodním poli pohybují, je také obrovská. Kromě standardních border kolií jsme mohli vidět například nádherného československého vlčáka, jorkšírského teriéra, nebo třeba bavorského barváře.

Závodilo se v kategoriích young dogs (mladí psi do 18 měsíců věku), starters (začátečníci), bonsai (psi s kohoutkovou výškou 38 cm a méně) a open (pokročilí).

Já s drsnosrstou foxteriérkou Greasy Fox Simarko jsme tedy spadaly do kategorie bonsai, kde se nám podařilo obstát v tvrdé konkurenci polských týmů a obsadit první místo. Greasy si svým vzhledem a obrovským zapálením pro disky získala i přízeň polského obecenstva, takže se během celého víkendu těšila neustálému obdivu dětí i dospělých z publika.

O dva týdny později jsme vyrazili na závody zase. V Nymburce se konalo Mistrovství České republiky. V ČR je bohužel malých pejsků, kteří si troufnou závodit, ještě poměrně málo, takže se kategorie bonsai na závodech neobjevuje. V případě českých závodů tedy foxteriéři spadají do kategorie starters, popřípadě open. V Nymburce se představili v kategorii starters foxlíci dva. Kromě Greasy ještě hladkosrstý foxlík Trest Zuzky Fišerové, který se umístil na krásném osmém místě.

Mezi rozhodčími pro freestyle byli v Nymburce i dvě obrovské legendy dogfrisbee: Yachi Hirai a jeho syn Shaun Hirai, kteří k nám přicestovali až z dalekého Japonska. Oba tito vynikající hráči po prvním kole přišli Zuzku osobně pochválit za její krásnou a efektivní sestavu.

Greasy skončila na pátém místě v kategorii starters, což osobně považuji s ohledem na velkou konkurenci za náš zatím nejpovedenější výkon.

 

Text Eva Sáňková, foto Ondřej Uhlíř

www.foto-pes.cz

 

 

 

 

 ( -sr- | Komentářů: 0 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek )

© KCHF ČR 2018