Dnešní datum: 24. 07. 2019     | Hlavní stránka | Stáhněte si! | Odkazy | Rozšířené vyhledávání       
ORGANIZACE
KONTAKTY
ČLENSTVÍ A POPLATKY
ČLENSKÁ ZÁKLADNA
STANDARD
ZPRAVODAJ KCHF
ŘÁDY A PŘEDPISY
KALENDÁŘ AKCÍ
PŘEČTĚTE SI
KŘIŽOVKY

CHOVATELSTVÍ
CHOV. STANICE
DATABÁZE
KRYCÍ PSI
CHOVNÉ FENY
PLEMENNÁ KNIHA od r. 2009
PLEMENNÁ KNIHA do r. 2009

VÝSTAVY
VÝSLEDKY VÝSTAV
SEZNAM ŠAMPIONŮ
TOP foxterier krásy
Úprava srsti foxteriéra

VÝCVIK
L0VECKÉ ZKOUŠKY
ŠAMPIONI PRÁCE
TOP foxterier výkon
ČLÁNKY K TÉMATU
AGILITY
TOP foxterier sport
OSTATNÍ AKTIVITY
Dovolená s foxteriérem

INZERCE
Seznam inzerátů
Vložení inzerátu

FOTOGALERIE

Galerie
Přidat obrázek
Videogalerie

Kniha návštěv

Novohradský pohár - závod agility
Vydáno dne 15. 01. 2011 (2788 přečtení)

článek od sl. Terezky Macků

Novohradský pohár

Novohradský pohár

O víkendu 16. a 17. října 2010 jsem se s mými třemi foxlíky zúčastnila oficiálních závodů agility o Novohradský pohár, konaných v pohraničním městě Nové Hrady. Tyto závody pořádala Českobudějovická kynologická společnost ve spolupráci s penzionem Na celnici Nové Hrady a jsem ráda, že jsem se jich zúčastnila. S „holkama“ se nám tu zadařilo, ale to bych předbíhala ...

 

Závody byly rozloženy do dvou jednodenních závodů, kterých se zúčastnilo 37 závodníků a nespočet ras pejsků, mezi nimiž nechyběla borderkólie, šeltie, belgičtí ovčáci, kavalír king charles španěl, špic, knírač, buldoček, jack russel teriér a hlavně hladkosrstý a drsnosrstý foxteriér.

Kromě mých hladkosrstých fen Winter Blaze od Rytíře Malovce a Heily Boramo soutěžila i Marie Wertheimová s drsnosrstými fenami Detvou od Rytíře Malovce a Bystrouškou Werneta a také Ivana Zenklová s hladkosrstým psem Marble Mascotem Boramo Sole. Samozřejmě všichni jsme běhali v kategorii MA (kohoutková výška od 35 do 42,99 cm). Rozhodčí Alice Gloknerová si hned od rána dávala velmi záležet na přípravě parkúrů, a tak to páníčkové se svými čtyřnohými svěřenci neměli vůbec jednoduché. Projevilo se to ve velkém počtu diskvalifikací. Prvním sobotním „zákeřným během“ byl Jumping, který statečně doběhli všichni foxlíci. Nejlépe pak Maruška s Detvou, a to bez chyby. Další běh byla „zkouška jedniček“, kterou nejlépe zaběhla Winter Blaze s jednou chybou, a na druhém místě skončil Marble Mascot se třemi chybami. Ve zkoušce „dvojek“ se nepovedl běh ani jednomu zúčastněnému foxlíkovi. Maruška byla diskvalifikovaná a já jsem nasekala více chyb, než bylo zdrávo. Zato v dalším běhu (Agility MA) jsem si s Heily napravila reputaci a doběhly jsme jako první a to bez chyby. S Wininkou to bylo už horší. Marušce Wertheimové i Ivaně Zenklové se běh nepovedl a obě byly diskvalifikovány. Ve druhých zkouškách už jsem s „holkama“ neběhala, asi jsem tušila proč. Parkúry byly ještě náročnější, pejskové už utahaní a diskvalifikací přibývalo. Nevyhnula se jim opět Maruška, a to s Detvou i Bystrouškou. Zato Ivaně se běh náramně povedl a s Marble Maskotem si doběhli pro druhé místo jen kvůli horšímu času.

V neděli se počasí ještě zhoršilo. Některé závodníky to trochu odradilo a ze závodů se odhlásili. Z foxlíků se nedělních závodů zúčastnila Maruška společně se mnou. Opět se začínalo Jumpingem, a na ten se výborně vyspala Marušky Detva, když doběhla v nejrychlejším čase a bez chyby. Zato s námi to bylo horší, Wininka se raději nechala diskvalifikovat a Heily pro změnu dělala jednu chybu za druhou. Tak jsme se musely pokusit o překvapení ve „dvojkových zkouškách“, a to se povedlo. Marušku jsme porazily na celé čáře, když jsme s Heily doběhly v nejrychlejším čase pouze s jednou chybou. A s jednou chybou se podařilo doběhnout i Winince v jedničkových zkouškách, takže jsem měla velice dobrý pocit ze zvládnutých zkoušek. Jenže to co se povedlo mě s Heilinkou ve zkoušce, předvedla i Maruška s Detvou v agility, a pro první místo si doběhly čistým během. Ani mi to moc nevadilo, jelikož jsem už věděla, že i přes to  Marušky vítězství ji s Heily nakonec v součtech porazíme ...

Zakončením tohoto pro mne vydařeném víkendu bylo vyhlášení výsledků, předání cen a hlavně fotografování s poháry a medailemi. Těch jsem si odvezla nad moje očekávání až příliš, takže jsem nemohla být jinak než náramně spokojená. 

 

Text a foto Tereza Macků

www.eelliissaa.wbs.cz

 

 

 ( -sr- | Komentářů: 0 | Komentovat | Informační e-mailVytisknout článek )

© KCHF ČR 2018