Děkuji za milé pozvání

 

S velkou radostí jsem přijala pozvání KCHF ČR, abych posuzovala Klubovou výstavu, kterou pořádal 12. října letošního roku na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou. Především proto, že má rodina udržuje již řadu let přátelské styky s českými chovateli a do Čech a na Moravu bylo přivezeno mnoho „našich” psů, kteří oživili tamější krev. Dalším velkým potěšením pro mě bylo zjištění, že na výstavu bylo přihlášeno 68 psů, mezi nimiž převažovali v účasti hladkosrstí foxteriéři.

Výstava se konala v idylickém prostředí loveckého zámku, což jí dodávalo neopakovatelnou atmosféru, ještě umocněnou slunečným podzimním počasím. O zahájení se postarala předsedkyně klubu paní Eva Letáčková a jen co odezněly slavnostní fanfáry loveckých rohů, mohlo začít samotné posuzování.

Musím říct, že jsem se setkala se psy dobré kvality, u hladkosrstých to byla dokonce kvalita vynikající. Titul CAJC v hladkých psech získal Andy od Oslavy, který se vyznačoval výbornou hlavou a myslím, že má před sebou velmi úspěšnou výstavní kariéru. Klubovým vítězem v hladkých se stal Tizian od Rytíře Malovce, velmi správně sestavený pes, jehož dlouhá a štíhlá hlava mu propůjčuje eleganci, která se snoubí s optimální substancí. Titul CAJC v hladkých fenách si odnesla Karamela od Rytíře Malovce, elegantní fena anglického typu s výraznou horní linií. I o ní si myslím, že získá ještě mnoho výstavních ocenění. Z hladkých foxteriérů vzešel i Vítěz výstavy. Tento titul získala fena Zimní záře od Rytíře Malovce, přenádherné, vysoce elegantní zvíře, s dlouhou hlavou, okouzlující horní linií a výborně nasazeným a neseným ocasem.

Drsnosrstých foxteriérů bylo pouze 18, ale i tady se předvedli kvalitní jedinci. U některých z nich bych doporučila ještě zlepšit kvalitu trimování. Titul CAJC v drsných psech získal Banto Star Franke, velmi krásné zvíře, které by zvítězilo i v daleko silnější konkurenci. Jeho otec, Black Star Franke si odnesl titul Klubový vítěz, mimo jiné proto, že byl nejlépe předveden. Nejlepší mladou drsnou fenou se stala malá a elegantní Aike ze Stříbrné, která bude ještě potřebovat další výstavní výcvik  Mým favoritem mezi drsnými byla fena Irga Abdank, jednak pro ideální velikost, ale také pro kvalitu srsti i způsob, jakým se v kruhu předváděla. Proto jsem jí také zadala titul Klubový vítěz.

Ještě jednou tedy děkuji za milé pozvání, posuzovala jsem v Čechách velmi ráda. S rodinou jsme se v sobotu stačili alespoň trochu potěšit přírodou a památkami v okolí Hluboké nad Vltavou. Byla to krásná výstava, určitě i proto, že organizátoři se ujali své funkce profesionálně a vše potřebné se prostě podařilo.

Dr. Carola Möhrke