Klubové zkoušky vloh - Blažovice - 5.5.2018

Autor: -id- (ivad@tone.cz), Téma: Články výcvik
Vydáno dne 16. 05. 2018 (460 přečtení)
V sobotu 5.května 2018, se uskutečnily Klubové zkoušky vloh, první z řady zkoušek pořádaných naším klubem - KCHF. Počasí nám vcelku přálo. Svítilo slunce, modrá obloha, bohužel ale foukal velice nepříjemný silný nárazový vítr. Všichni účastníci zdárně dorazili na chatu MS Skalka - Blažovice, kde proběhlo slavnostní zahájení a ukončení zkoušek.

Klubových zkoušek se účastnilo 6 foxteriérů - 4 x FXH a 2 FXD. Rozhodčí, hlavní pan Jiří Jelínek a pánové Dalibor Smékal a Kunčar Zdeněk, po slavnostním zahájení a rozlosování, zahájili posuzování jednotlivých disciplín. Naší skupině "foxlíků" připadl úsek honitby hned za chatou MS, tak že jsme nikam nemuseli přejíždět. Slídění probíhalo ve vzrostlém pšeničném lánu cca 40 cm vysokém. Práci psům navíc velice stěžoval již zmíněný silný nárazový vítr. Proto jsme se ve spolupráci s pořadateli posunuli na novou lokalitu, kde výška obilí dosahovala cca 15 - 20 cm. Byl zde i dostatek zaječí zvěře pro odzkoušení našich psích kamarádů. Po absolvování závěrečné disciplíny, vodění na řemeni, přečetli rozhodčí hodnocení jednotlivých vůdců a jejich čtyřnohých svěřenců. Jeden pes v I. ceně, tři v II. ceně, jeden v III. ceně a jeden pes bohužel neobstál.

Vítězem klubových zkoušek vloh se stala drobná fenka FXH Sofie z Dlouhých dílů vedená panem Jiřím Ondráčkem. Na druhém místě se umístil pes FXH Deny od Sezinského potoka, vůdce pan Hrobár Rostislav, na třetím pak FXH Hard od Moravské Sázavy paní Jany Adámkové. Na čtvrtém místě skončila fenka FXD Clea od Devíti křížů, vůdce Pavel Švanda, pátá pak další drsná fenka FXD Erélia z Benkovského kopce. Bohužel bez bodů skončil pes FXH Coal ze Střížovských luk, vůdkyně paní Denisa Vejnarová.

Velké poděkování patří zejména členům Mysliveckého spolku Blažovice - Skalka nejen za pronajmutí na dnešní poměry výborně zazvěřené honitby, ale i za péči s jakou se o nás v průběhu celých zkoušek starali, včetně mobilního občerstvení přímo "v poli". Poděkování patří rovněž sponzorům, kteří věnovali ceny pro účastníky zkoušek, chovatelské stanici Od Moravské Sázavy a ch.st. Od devíti křížů.

Pavel Švanda
garant zkoušekDiscipliny: 1 - nos, 2- hlasitost, 3 - poslušnost, 4 - chování po výstřelu, 5 - vodění na řemeni, 6 - slídění, 7 - stopa živé zvěře, 8 - stopa vůdce
PesVůdce12345678CelkemCena
1
FXH
Sofie z Dlouhých dílůOndráček Jiří40443344142I.
2
FXH
Deny od Sezinského potokaHrobár Rostislav40441244129II.
3
FXH
Hard od Moravské SázavyAdámková Jana30442234115II.
4
FXD
Clea od Devíti křížů Švanda Pavel30442223104II.
5
FXD
Irélia z Benkovského kopceMauler Tomáš
3044212189III.

FXH
Coal ze Střížovských lukMVDr. Vejnarová Denisa-----0--nástup na slíděníslíděníClea od Devíti křížůIrélia z Benkovského kopceSofie z Dlouhých dílůDeny od Sezimského potokaHard od Moravské Sázavyvyhlášení výsledkůvítězovéVítěz KZVcenyzávěrečné foto