Klubové barvářské zkoušky - Malovice - 5.8.2017

Autor: -id- (ivad@tone.cz), Téma: Články výcvik
Vydáno dne 08. 08. 2017 (1131 přečtení)
Za skutečně letního počasí proběhly 5. 8. 2017 v MS Hubert Malovice klubové barvářské zkoušky se zadáním CACT, CT. Přihlášeno bylo deset účastníků a všech deset se také dostavilo.

Zkoušky byly poprvé pořádány společně s Klubem chovatelů teriérů, takže kromě 7 foxteriérů, bohužel se zúčastnili pouze hladkosrstí, byly zkoušky v letošním roce obsazeny ještě dvěma parson russel teriéry a skupinu doplňoval jeden německý lovecký teriér. Jak už bylo v úvodu naznačeno, počasí bylo vysloveně letní, již od rána panovalo dusno a parno, což dělalo zkoušky poměrně náročnými. Rozhodcovský sbor posuzoval ve složení Ing. František Hrůza (vrchní), Jaroslav Vrba, Jaroslav Madar, Pavel Friedek s Dagmar Sitterová.

Celkovým vítězem zkoušek se stala fena parson russel teriéra Brita z Nárameckých rybníků vedená Petrem Pořádkem. Vyčtyřkovaná práce s perfektní šoulačkou jí zajistily dostatek bodů na jasné prvenství. Rozhodčí bez váhání zadali CACT a tituly klubu teriérů tedy CC a Klubový vítěz. Na druhém místě, ale v rámci Klubu foxteriérů na prvním místě se umístil foxteriér hladkosrstý Domino Dancer Bicskás, vedený Kateřinou Hemalovou, který získal CACT, CT ,Vítěz klubových zkoušek KCHF. Jako třetí a čekatelství R-CACT získala fena Naděje od Rytíře Malovce vůdkyně Ivety Novákové. Všichni tito psi byli rozhodčími vysoce hodnoceni především za bezvadnou, chuťovou práci na barvě. Nakonec v I. ceně skončilo 5 psů a v II. ceně také 5 psů, což vzhledem k počasí ukazovalo na velmi pěkné výkony. Do první ceny se v rámci zkoušek dostali ještě dva foxteriéři, a to Idol od Rytíře Malovce - vůdce Miroslav Interholz a Nepomuk od Rytíře Malovce - vůdce Nováková Iveta.

Za zmínku stojí ještě výkon feny Lavenia Tuskulum vůdce Grossingera Martina z Rakouska, která předvedla velmi hezkou práci na barvě s hlášením u kusu, nicméně neznalost zkušebního řádu a chybně provedené cviky při následování jí nepustily do první ceny.

Na závěr patří vůdcům poděkování za sportovní chování, MS Malovice za zapůjčení honitby a členům našeho klubu Ivetě Novákové, Jitce Králíčkové, Anetě Novákové a Michalovi Šemrovi za přípravu zkoušek a zajištění zvěře, Jitce Martínkové za zajištění dostatku barvy, pochopitelně také trubačovi a prostě všem, kteří s námi přišli strávit den na povedené klubové akci.

Simona Rozvoralová
garant zkoušek

Zpráva hlavního rozhodčího:
BZ byly velmi dobře připraveny a průběh a organizace probíhaly bez závad.Výkony zúčastněných psů byly vzhledem k mimořádně horkému počase na veli dobré úrovni. Na zkouškách nebyl podán žádný protest ani námitka.

Ing. František Hrůza
hlavní rozhodčí

Discipliny: 1-vodění, 2 - odložení, 3 - práce před barvou 4 - barva
PesVůdce1234CenabodyPoznámka
1
PRT
Brita z Nárameckých rybníkůPořádek Petr
šoulačka, odložení volně
4444I.c.104CACT, CC
Klubový vítěz
2
FXH
Domino Dancer Bicskás Hemalová Kateřina
odložení volně
4444I.c.78CACT, CT,
Vítěz klubových zk.
3
FXH
Naděje od Rytíře MalovceNováková Iveta4444I.c.72R.CACT
4
FXH
Nepomuk od Rytíře Malovce Nováková Iveta4444I.c.72
5
FXH
Idol od Rytíře Malovce Interholz Mirosl.
odložení volně
4443I.c.70
6
FXH
Lavenia TuskulumGrossinger Martin3424II.c.65
7
PRT
Funky Frankie Black DubbleChmela Lukáš4442II.c.60
8
FXH
Cuba Libre od NextryŠemro Michal4442II.c.52
9
FXH
Andy od řeky VolyňkyGabaueroá Jana4442II.c.52
10
FXH
Lenox od Rytíře MalovceKrálíčková Jitka4422II.c.48

nástup účastníkůrozhodčíMichal Šemro - Cuba Libre od NextryInterholz Miroslav - Idol od Rytíře MalovceIveta Nováková - Naděje od Rytíře MalovceJitka Králíčkková - Lenox od Rytíře Malovceceny, poháry věnovala pí. Iveta Nováková ch.st. Od Rytíře Malovcespolečné foto po vyhodnocení