Dovolená s foxteriérem 2013

Autor: -sr- (arkona@seznam.cz), Téma: Výcvikový tábor
Vydáno dne 05. 04. 2014 (1106 přečtení)


Zážitky ze Spáleniště 2013 -

Spáleniště 2013 aneb Poosmé s úspěchem

Pro někoho je osmička šťastným číslem a zdá se, že to platí i v případě našeho tradičního letního tábora na Spáleništi na Šumavě, který se letos konal už poosmé. I když podle kalendáře bylo stále ještě jaro, Čechy s Moravou se onen třetí červnový týden doslova koupaly v potu, protože se přiřítila vlna tropických veder. Ta na horských stráních měla naštěstí docela přijatelnou podobu a navíc příjemně vyhřála vodu v Lipně. A co všechno se na táboře dělo?

Tentokrát jsme dali slovo zástupcům nejmladší generace, která oživuje náš tábor svou nevyčerpatelnou energií a chutí do všeho, co se podniká. A my, trochu starší, můžeme jen konstatovat, že jejich zážitky vystihují atmosféru na Spáleništi naprosto dokonale.

Takže i jejich jménem děkujeme vyšším mocnostem za příznivé podmínky a Tereze Macků se Simonou Rozvoralovou za to, že nám zase jednou připravily krásný a nezapomenutelný týden.

Za všechny účastníky se za rok těší na viděnou

Romana Slaninová

 

Moje zážitky ze Spáleniště 2013 

Letos mi začaly prázdniny o 14 dní dříve psím táborem na Spáleništi, kde jsem už počtvrté. Cvičil jsem Karinu a Hafíka, naše hladkosrsté foxteriéry. Karinka a Hafík se mnou spali v posteli, a to doma nesmí. Taky se moc kamarádili s ostatními foxteriéry a s žádnými se neprali. Dobře nám vařili a celý týden jsme hráli táborovou soutěž mezi hladkými a drsnými. Po dlouhé době jsme soutěž vyhráli (Pozn. redakce – míněno družstvo hladkých) a za to jsme dostali spoustu krásných cen. Bylo jich tak moc, že jsme se rozdělili s drsnými. Protože bylo krásné počasí, skoro každý den jsme se koupali v Lipně. Na výlet jsme jeli na Stezku korunami stromů, kde byla moc vysoká rozhledna, a jelo se lanovkou.

Už se těším na další tábor, škoda, že bude zase až za rok.

Vilda Vejnar, 1.třída, Střížov

 

 

Když se sejdou zábavní lidé

Na psím táboře je pořád nějaká zábava. Určitě i proto, že se sem sjíždějí jen samí zábavní a správní lidé. Je tu pořád co dělat a zároveň si odpočinete a odreagujete se. Bavilo mě koupání v Lipně se psy, stejně jako s nimi soutěžit. Nejlepší byla soutěž, kde jsem vyhrála deštník, protože můj pes byl nejpomalejší J (Pozn. redakce – jednalo se o oblíbené dostihy). A štěňátka, která za námi na tábor přivezli, byla nejkrásnější a nejroztomilejší, jaká jsem kdy viděla. Byla jsem nadšená i z jídla: dobře tu vařili, a hlavně typická česká jídla, která zbožňuju.

Zkrátka tenhle psí tábor je pořádná letní inspirace. Těším se na příští rok a doufám, že zase budu moci přijet.

Tereza Korhonen, 13 let, Helsinky

Dočasná spojumajitelka drsoně Puntíka

A tam, kde slova nestačí, máme fotografie….