Klubové barvářské zkoušky honičů - Chelčice - 19.10.2013

Autor: -in- (rytmal@centrum.cz), Téma: Články výcvik
Vydáno dne 22. 10. 2013 (1595 přečtení)
výsledky

BZH proběhly 19

 

Klubové Barvářské zkoušky honičů Chelčice 19. 10. 2013

BZH proběhly 19. 10. 2013 za krásného podzimního počasí pod OMS Strakonice ve spolupráci s Klubem chovatelů teriérů v honitbě MS Bušavá. Čekatelství CACT, R-CACT se udělovala pouze u plemen teriérů. Celkem bylo na zkoušky přihlášeno 18 psů, dostavilo se 16 psů, kteří byli následně rozděleni do třech skupin, které posuzoval rozhodcovský sbor ve složení: Pavel Štangl - vrchní rozhodčí, Magdalena Štěpánková,  Václav Myslivec, Libor Kurfiřt, Stanislav Vachta, František Matějka a Petr Rybák. Z našich plemen byli přihlášeni 3 hladkosrstí a 1 drsnosrstý foxteriér. Jedna hladkosrstá fena se z důvodu hárání nedostavila. Náhoda tomu chtěla a foxteriéři byli vylosování do jedné skupiny, která začínala prací na nepobarvené stopě. Terény stopních drah jsou v této lokalitě náročné, a to nejen svou členitostí, ale hlavně pak častým výskytem černé zvěře. Skupinu s foxteriéry posuzovali : Magdalena Štěpánková a Petr Rybák,  kteří ocenili práci všech psů, kteří byli schopni, v takto náročných podmínkách,  dojít do konce, s tím, že stopní dráhy náročností odpovídaly CACTové zkoušce.

Všichni foxteriéři došli do konce. Dvakrát padla známka 3, a bohužel pro hladkou Aiku Vives Bohemia po dvou opravách dvojka, což znamenalo, že již nemůže bojovat o CACT. Všichni tři foxteriéři zároveň předvedli bezchybnou „čtyřkovou“ práci „u střelené zvěře“. Hladká Bledulka od Hrubého lesa si pak odnesla i bodík navíc za hlasité oznámení.

Zbývaly už jen „drobné disciplíny“, kde si při odložení vybrala svou špatnou chvíli jinak velmi dobře pracující Bledulka od Hrubého lesa a se známkou 0 z odložení zkoušky nedokončila. Ve hře o CACT již zbyl jen drsný Chalvin od Rytíře Malovce, který svou šanci nepromarnil a zbylé disciplíny dokončil ve čtyřkách. Ziskem třetího CACT tak dokončil podmínky pro získání Českého šampiona práce.

Závěrem je nutno poděkovat OMS Strakonice a MS Bušavá za příkladně připravené zkoušky s dostatkem cen a všem vůdcům foxteriéra za reprezentaci našeho klubu.

Iveta Nováková - garant zkoušek

 

 

Pes

Vůdce

Vodní na řemeni

Odložení

Dosled

Chování u střelené zvěře

Poslušnost

Celkem bodů

Cena

Poznámka

Chalvin od Rytíře    Malovce

Kirschner Jan

FXD

4/volně

4/ volně

3/ řemen

4

4

214/I.cena

CACT, CT

Aika Vives Bohemia

Šlosár Jan

FXH

4/volně

4/ volně

2/ řemen

4

4

184/II.cena

 

Bledulka od Hrubého   lesa

Adámková Jana

FXH

-

0

3/ řemen

4

-

neobstál

+1 bod hlášení

 

 

 

3 foxteriéři  - nástup ve skupině

Chalvin od Rytíře Malovce po úspěšném dosledu

Bledulka od Hrubého lesa po úspěšném dosledu

 

Další foto v galerii OMS Strakonice:

http://omsstrakonice.rajce.idnes.cz/BZH_Chelcice_2013/