Klubové speciální zkouška z vodní práce - Sokolov - 4.8.2012

Autor: -sr- (arkona@seznam.cz), Téma: Články výcvik
Vydáno dne 17. 08. 2012 (1506 přečtení)


Speciální zkouška z vodní práce konaná dne 4

 

Speciální zkouška z vodní práce konaná dne 4.8. 2012 v Sokolově

Rozhodčí: Bejček František, Bína Jan a Šilhan Petr (všestranní rozhodčí).

Ke klubovým zkouškám se dostavili 4 foxteriéři (2x FXD, 2x FXH), do pracovní skupiny byli doplněni ČF a NK. Po krátkém zahájení a rozlosování u rybníka započala vlastní zkouška.

Počasí bylo teplé, ne však parné, a hladina vodní plochy byla hladká bez vln. Začínalo se disciplínou přinesení kachny z hluboké vody a zde se zrodilo první překvapení: pes FXD Eros ze Šutrovky byl vůdcem v časovém limitu odvolán a druhý FXD Šagan z Lankače obdržel za vykonanou práci 1. Ochota na hluboké vodě nepřinesla žádné překvapení, zde FXD Udin Steinbach Terry obdržel 1, a to v podstatě chybou vůdce, který jej včas nenasměroval na hladinu. Další disciplína přinesla opět nepříjemný zvrat ve vývoji zkoušky. Odstoupili tu další dva psi, jedním byl křepelák a pak následně Šagan. U zbylých psů již nebyla žádná překvapení a kachnu pohozenou v pobřežním krytu dohledali bez problémů. ČF tuto disciplínu splnil za 1,07 min. a můj Udin to též zvládl v poměrně dobrém čase 1,50 min. Slídění proběhlo nad očekávání dobře a závěrečná disciplína klid na stanovišti proběhla na jistotu, tj. s upoutáním.Ani jeden pes nejevil známky neklidu, ale jistota je jistota.

Krátké hodnocení zkoušek provedl vrchní rozhodčí s důrazem na nedocvičenost psů, kteří odstoupili. Měl pravdu v tom, že vůdci v tomto směru neměli nacvičeno a chyběl zde důraz při povelech. Nejlepší práci odvedl FXH Elton Bohemia Kent vedený Jiřím Marešem, zde naopak byla vidět důslednost z výcviku a pes po zásluze získal Vítěze zkoušek.

 

Přehled výsledků SZVP

1 - ochota k práci v hluboké vodě, 2- přinášení kachny z hluboké vody, 3 - nahánění a dohledávka střelené nebo postřelené kachny v rákosí, 4 - dohledávka střelené kachny v rákosí,  5 - chování na stanovišti, 6 – poslušnost

Poř.

Jméno psa

1

2

3

4

5

6

Celkem

Cena

Poznámka

Jméno vůdce

1.

FXH Elton Bohemia Kent

4

4

4

4

3

4

98 b.

I. cena, CACT, CT

Vítěz zkoušek

Jiří Mareš

2.

FXH Udin Steinbach Terry

1

3

4

3

3

4

77 b.

II.cena

 

Bohuslav Papež

3.

FXD Šagan z Lankače

1

 

 

 

 

 

 

 

odstoupil

Roman Kos

4.

FXD Eros ze Šutrovky

 

 

 

 

 

 

 

 

odstoupil

Jaroslav Vrátil

Foto:

Na závěr bych chtěl podotknout, že věřím,že všichni měli své psy dobře připraveny a při nácviku podávali dobré výsledky, ale tak jak lidé podléhají různým náladám, tak i našim psům se tyto nálady nevyhýbají. Přesto nepamatuji u těchto zkoušek tak velkou neúspěšnost.

 

Zaznamenal Bohuslav Papež

Výcvikář KCHF ČR