Klubové lesní zkoušky - Třemešná - 13.8.2011

Autor: -sr- (arkona@seznam.cz), Téma: Články výcvik
Vydáno dne 22. 09. 2011 (1612 přečtení)


 

Klubové lesní zkoušky KCHF ČR na okrese Bruntál

Stává se již tradicí, že v polovině srpna pořádá KCHF ČR Klubové lesní zkoušky (KLZ). Ty letošní probíhaly stejně jako v loňském roce v Třemešné ve Slezsku na okrese Bruntál, a to souběžně s LZ pořádanými Okresním mysliveckým spolkem Bruntál.

Na sraz do místního pohostinství se v sobotu 13. srpna začali od rána sjíždět příznivci myslivecké kynologie, pořadatelé, rozhodčí a hlavně netrpěliví vůdci společně se svými čtyřnohými svěřenci. Po krátkém přivítání a vyřízení nezbytných formalit proběhlo slavnostní zahájení zkoušek.

Ředitel zkoušek ing. Wieluch přivítal všechny přítomné, vrchní rozhodčí Ludvík Kuchař seznámil vůdce s plánovaným průběhem zkoušek a představil jednotlivé rozhodčí. Za náš klub pronesl pár uvítacích slov jednatel Dalibor Smékal, který byl rovněž jedním z rozhodčích. Po administrativních formalitách a rozlosování se všichni účastníky zkoušek rozjeli do honitby MS Třemešná, kde probíhaly jednotlivé disciplíny lesních zkoušek.

„Foxlaři“ neutvořily svoji skupinu, ale byli rozlosováni v rámci celého startovního pole. A tak, podle toho, jaké si kdo vylosoval číslo, tak nastupoval k jednotlivým disciplínám.

Část „zkoušených“ zahájila disciplínami „nahánění“, „odložení“ a „vodění na řemeni“, další skupina odjela do prostoru, kde se zkoušely disciplíny „následování“ a „práce na barvě“. Poslední třetina byla mezitím zkoušena ze „slídění“, „chování po výstřelu“, „nos“, „hlasitost“ a „poslušnost“.

Obecně se dá říci, že pejsci zvládali své disciplíny vcelku v pohodě, a nebýt nervozity některých vůdců, mohly být výsledky ještě lepší. I počasí přálo, deště a bouřky nás zastihly až cestou domů. Jedinou nepříjemnou událostí v průběhu zkoušek tak zůstalo nešťastné šlápnutí vůdce „na barvě“ do vosího hnízda, po kterém následoval příděl žihadel pro zúčastněné.

Titul Vítěz KLZ, CACT, CT si za získaných 236 bodů v I. ceně odnesl pes FXH Asterix z Jámy lvové, vedený Petrem Michálkem. Celkově druhý skončil pes FXH Twain od Hrubého lesa vedený Martinem Pospíchalem. Shodou okolností jsem oba psi viděl při „následování“ a „práci na barvě“, kde předvedli bezchybné výkony.

Po vyhlášení výsledků KLZ a předání hodnonotných cen všem vůdcům proběhlo závěrečné focení účastníků. Tak byla ukončena další velice úspěšná klubová akce. Závěrem děkujeme všem sponzorům za věnované ceny, zvláště firmě DELIKAN a CHS „Lichnoveček“ Karla Vaškuje.

Pavel Švanda

Výsledky KLZ:

 

Pořadí

Jméno psa

Vůdce

Body

Cena

Poznámka

1.

FXH  Asterix z Jámy lvové

Petr Michálek       

236

I.

CACT, CT,

vítěz KLZ

2.

FXH  Twain od Hrubého lesa      

Martin Pospíchal               

204

I.

Res. CACT

3.

FXH  Aron z Kovalovských hájků

Mgr. Barbora Petrů-Puhrová

185

I.

 

4.

FXD  Villy z Benkovského kopce 

Miloš Florian     

200

II.

(Barva 2)

5.

FXD Andy Hvězdný kopec

Miloš Langer 

158

II.

(Vodění na řemeni, následování 2)

6.

FXD   Albus Elatera

Eliška Hamplová              

 

neobstál

 

Foto: