Mistrovství Evropy dogfrisbee

Autor: -sr- (arkona@seznam.cz), Téma: Ostatní aktivity
Vydáno dne 15. 01. 2011 (2496 přečtení)
článek od sl. Terezky Ošmykové

Mistrovství Evropy v dogfisbee

Dne 24. až 26. září 2010 se v holandské Lithu konalo Mistrovství Evropy v dogfrisbee. Česká výprava byla tento rok málopočetná, kromě jiný ch plemen psů se evropského šampionátu účastnil pouze jeden hladkosrstý foxteriér. Vzhledem k tomu, že moje fena Dona od lesa Krátoše je menšího vzrůstu, přihlásily jsme se do kategorie bonsai, ve které mohou soutěžit psi do kohoutkové výšky 38 cm.

Do této kategorie se přihlásilo celkem osm soutěžících. Po prvním kole freestylu (volný styl na hudbu) jsme byly na třetím místě. Ani po minidistance (hody na dálku) se naše pořadí nezlepšilo. Druhé kolo se nám s Donou dle mého názoru podařilo více, než kolo první. Dona se více soustředila a chytala jako o život. Vypadalo to, že jsme obhájily pěkné třetí místo. Jaké ale bylo naše překvapení, když nás vyhlásily na druhém místě!

Musím podotknout, že i když česká výprava byla letos málopočetná, byla neúspěšnější výpravou z celého Mistrovství Evropy. Iva Andrová s borderkólií Chase obsadily první místo v kategorii Open a staly se Mistry Evropy pro rok 2010. Lucka Plevová a Garp byly v této kategorii třetí. Velice úspěšná byla i dvojice Lucka Schonová a Darry – obsadily první místo v quadrupedu a třetí místo v minidistance s fenkou Dixie.

Příští roky bych se s Donou chtěla znovu vypravit na Mistrovství Evropy. Doufám, že navážeme na letošní úspěchy.

 

Text Tereza Ošmyková

www.darkcider.cz

Foto Ondřej Uhlíř