Klubové lesní zkoušky - Třemešná - 14.8.2010

Autor: -sr- (arkona@seznam.cz), Téma: Články výcvik
Vydáno dne 15. 01. 2011 (1606 přečtení)
14.8.2010 Třemešná

Klubové LZ v Třemešné

Dne 14. srpna t. r. se v honitbě MS Třemešná ve Slezsku (okr. Bruntál) konaly Klubové lesní zkoušky (LZ) foxteriérů, zároveň s nimi probíhaly LZ malých plemen loveckých psů. Ředitelem zkoušek byl Ing. Rychard Vieluch. Pod vedením vrchního rozhodčího Ludvíka Kuchaře foxteriéry posuzovali rozhodčí Jiří Kaděrka a Karel Vaškuj.

Ke zkouškám se přihlásilo pět foxteriérů, z toho tři hladkosrstí a dva drsnosrstí, a dále sedm drsnosrstých standardních jezevčíků a jeden německý křepelák. Všichni přihlášení psi se dostavili. Je třeba vyzvednout výbornou práci foxteriérů, a to nejenom při nahánění, ale i při ostatních disciplínách. Při nahánění si nejlépe vedla fena FXH Edit od Hombreho Marka Kubrického a pes FXH Wolli od Hrubého lesa Jana Aubuse. Pozadu nezůstala ani fena FXD Thálie z Benkovského kopce, vedená Daliborem Smékalem.

Chtěl bych poděkovat Janu Martonimu, firmě ProPlan a chovatelské stanici Lichnoveček za poskytnutí věcných cen a pohárů pro soutěžící. Poděkování ale zaslouží všichni, kteří se na další vydařené kynologické akci podíleli.

Během zkoušek bylo zajištěno kvalitní občerstvení. Po slavnostním vyhlášení výsledků proběhlo již tradiční příjemné posezení, kterého se zúčastnili všichni „od foxteriérů“, jak je to na Moravě zvykem.

Text a foto Karel Vaškuj

Pořadí

Jméno psa

Vůdce

Body

Cena

Titul

1.

FXH

 Edit od Hombreho                       

Marek Kubrický

248

I.

Vítěz Klubových LZ, CACT, CT

2.

FXD

 Thálie z Benkovského kopce

Dalibor Smékal

224

I.

CACT, CT

3.

FXH

 Wolli od Hrubého lesa         

Jan Aubus

212

I.

res. CACT

4.

FXH

 Athos od Křovického dvora       

Mgr. Dalibor Socha

173

I.

 

5.

FXD Hanny z Úsovska                             

Dana Smékalová

154

III.