Klubové zkoušky vloh - Bruntál - 15.5.2010

Autor: -sr- (arkona@seznam.cz), Téma: Články výcvik
Vydáno dne 15. 06. 2010 (2010 přečtení)


Dne 15

Klubové zkoušky vloh na Bruntálsku

 

V sobotu 15. května t. r. se v honitbě Liščí vrch Razová (okr. Bruntál) konaly Klubové zkoušky vloh foxteriérů. Zároveň s nimi probíhaly zkoušky vloh ohařů a malých plemen loveckých psů. Ředitel zkoušek Jiří Malina zkoušky zahájil a v jejich průběhu je doprovázel loveckými signály. Foxteriéry posuzovali rozhodčí Jan Martoni a Dalibor Smékal pod vedením vrchního rozhodčího Ludvíka Kuchaře.

 

Na zkoušky vloh se kromě pěti hladkosrstých a třech drsnosrstých foxteriérů dostavili čtyři jezevčíci, dva bulteriéři, po jednom kokršpanělovi a německém křepelákovi a osm ohařů. Počasí všem přálo, bylo pod mrakem, ale nepršelo. Zvěře bylo dostatek, každý pes měl příležitost vyzkoušet čerstvou stopu a prokázat tak hlasitost. Problém byl v různem názoru rozhodčích na hlasitost, a to pouze u rozhodčích, kteří posuzovali foxteriéry. Porovnávat foxteriéry s ostatními plemeny bylo složité. Z teriérů pracovali na zkouškách pouze dva bulteriéři, přičemž jeden se ztratil hned na začátku zkoušek a druhý ukázal jen průměrnou práci.

Jak celkově dopadli foxteriéři, to dokazuje přiložená tabulka. Klubovým vítězem zkoušek vloh se stala hladkosrstá fena Edit od Hombreho, vedená Markem Kubrickým. Všichni foxteriéři obstáli, z toho sedm v první a jeden ve druhé ceně.

V průběhu celých zkoušek bylo zajištěno kvalitní občerstvení.  Po vyhlášení výsledků následovalo tradiční příjemné posezení, kterého se zúčastnili – jak už je to tady zvykem – všichni „od foxteriérů“.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří se podíleli na této kynologické akci. Jednu poznámku si však neodpustím. Je smutné, když vůdce řádně nevyplní celou přihlášku, a pak ještě napadne pořadatele, který kvůli tomu aby zjistil, jestli zmiňovaný vůdce opravdu jde na zkoušky, obtelefonoval „půl Moravy“. I přes tuto menší nepříjemnost se jednalo opět o jednu z vydařených akcí, pořádaných Klubem chovatelů foxteriérů ve spolupráci s Okresním mysliveckým spolkem ČMMJ Bruntál. Na závěr bych chtěl poděkovat také sponzorům, k nimž patřil náš Klub, firma Pro Plan, Dalibor Smékal a Jan Martoni, a to za poháry a věcné ceny.

                                                         Karel Vaškuj

Pořadí

Jméno psa

Vůdce

Body

Cena

Titul

1.

FXH Edit od Hombreho

Marek Kubrický

188

I.

Klubový vítěz

2.

FXH Aron z Kovalovských hájků

Mgr. Barbora Petrů Puhrová

184

I.

 

3.

FXD Sally z Benkovského kopce

Karel Vaškuj

168

I.

 

4.

FXD Schelby z Benkovského kopce

Ing. Jan Hulva

153

I.

 

5.

FXH Athos od Křováckého dvora

Mgr. Dalibor Socha

153

I.

 

6.

FXD Villy z Benkovského kopce

Miloš Florian

149

I.

 

7.

FXH Gera od Hombreho

Marek Kubrický

132

I.

 

8.

FXH Valentýn od Hrubého lesa

Jana Žídková

115

II.

 

 

 

Foto:

Nástup..

 

Předání cen..

 

Společné foto..